בשל תקלה, סקייפ מושבתת כבר שעות

אין קול ואין עונה. מקור: צילום מסך, סקייפ
פלטפורמת המסרים המיידים ושיחות הוידאו הפופלארית סקייפ לא פעילה כבר כמה שעות ברחבי אירופה, יפן, אוסטרליה, ארה״ב וגם ישראל. לפני כשלוש שעות, סקייפ העולמית הודיעה בחשבון הטוויטר שלה כי הבעיה ידועה, וכי היא עובדת כעת על מנת לגבש פתרון מהיר לתיקונה.
קצר בתקשורת
בעמוד ׳הסטטוס׳ של סקייפ  בו מפרסמת מיקרוסופט עדכונים בזמן אמת, פורסמה הודעה לפיה החברה מודעת לקיומה של הבעיה. משתמשים אשר היו מחוברים לחשבון עוד בטרם התקלה, לא יוכלו לשנות את הסטטוס שלהם ואנשי הקשר שלהם יופיעו במצב אופליין, גם אם כן מחוברים. כתוצאה מכך, לא ניתן לנהל איתם שיחת סקייפ כמובן. סוגיה נוספת עליה משתמשים דיווחו נוגעת להודעות צ׳אט קבוצתיות שלא נשלחות, אם כי הודעות פרטיות כן נשלחות (רלוונטי עבור אלו שמצליחים להתחבר לחשבון כמובן).
אם לא הייתם מחוברים לחשבון הסקייפ טרם התקלה גם לא תצליחו להתחבר אליו מחדש. שינויים בחשבון הקשורים ליתרת האשראי או שינוי הפרטים בעמוד הפרופיל לא בטוח יישמרו, וגם אם כן יעבור זמן מסוים עד שיתעדכנו. סטטוס שפורסם לפני כשעה בעמוד הפייסבוק של סקייפ מעיד כי החברה עדיין פועלת במאמצים בכדי לתקן את התקלה שמונעת ״מחלק״ מהמשתמשים להתחבר ולעשות שימוש בתוכנת המסרים.
בפעם הראשונה שניסיתי להפעיל את האפליקציה היא בכלל לא נפתחה. לאחר מספר נסיונות היא הצליחה להיפתח, אך ברגע שמזינים את שם המשתמש והסיסמא, עוברות שניות ארוכות – דקות עד שמתקבלת התשובה המייאשת כי לא ניתן להתחבר לחשבון. ומה לגבי גרסת הדסקטופ של סקייפ, שעדיין נמצאת בבטא? מסתבר שגם היא לא תקינה, למרות שהיו דיווחים כי היא דווקא אמורה לעבוד כשורה.
 

We are aware of an issue affecting Skype status at the moment, and are working on a quick fix: http://t.co/ymSzmrgEX0 pic.twitter.com/8LoqqL0hh7
— Skype Support (@SkypeSupport) September 21, 2015

המשך לכתבה המלאה