אמזון עובדת על פיתוח צמיד חכם שיוכל לזהות רגשות

דיווח חדש של בלומברג חושף כי אמזון (Amazon) מפתחת צמיד חכם לביש שיכלול את העוזרת הקולית אלקסה (Alexa) ויאפשר לזהות את רגשות המשתמש על מנת לגרום לאלקסה להגיב בצורה טובה יותר אליו.
פיתוח הצמיד החדש נעשה כשיתוף פעולה בין צוותי הפיתוח הפנימיים של אמזון, צוות התוכנה האחראי על העוזרת הקולית אלקסה ו-Lab126 האחראית על פיתוחי חומרה דוגמת מכשיר הסלולר Fire Phone ורמקולי ה-Echo החכמים של החברה.
מהמידע שהגיע לידי בלומברג , הצמיד תוכנן לעבוד ביחד עם מכשיר סלולרי שיבצע למעשה את זיהוי הרגשות של המשתמש, כאשר בצמיד עצמו יהיו בנויים מיקרופונים שיעבירו את הקול של המשתמש למכשיר לביצוע זיהוי הרגשות. המטרה הסופית היא לייעץ למשתמש בהתאם למצבו הרגשי כפי שהתוכנה מזהה אותו.
נכון לרגע זה לא ברור באיזה שלב פיתוח נמצא “צמיד זיהוי הרגשות” של אמזון או האם הוא יהפוך למוצר מסחרי בסופו של דבר. מה שכן ידוע הוא שלפחות חלק כלשהו, אלגוריתם זיהוי הרגשות ו/או חומרת הצמיד עצמה, נמצאים בתוכנית בדיקות בטא בחברה.
במידה והצמיד אכן יהפוך למוצר סופי הוא יקרב אותנו צעד נוסף לסיפורי המדע הבדיוני השונים ויאפשר לעוזרת הקולית לתקשר בצורה טובה יותר עם המשתמשים. השאלה הגדולה היא האם אנו כמשתמשים מעוניינים לחלוק ברגשות שלנו עם ענקיות המסחר ולסכן את הפרטיות של מידע אישי נוסף לטובת חווית משתמש טובה יותר.

המשך לכתבה המלאה