מצלמה עם זום אופטי פי 5 עשויה להגיע למכשיריה הבאים של סמסונג

Samsung Electro-Mechanics (להלן SEM), חברה-בת של סמסונג המייצרת, בין היתר, חיישני צילום למצלמות סמארטפון הכריזה על התחלת ייצור המוני של מודול מצלמה למכשירים סלולריים עם זום אופטי פי 5 שיהיה צפוי להיות זמין במכשירים הבאים של סמסונג.
ההכרזה החדשה על שבב צילום x5 של סמסונג מיישרת למעשה קו מול מכשירים דוגמת ה- P30 Pro של וואווי שהגיע עם זום אופטי של 5X והיברידי של 10X, כאשר ניתן לייחס את שדרוג היכולת של SEM לרכישה מוקדמת יותר השנה של חברת Corephotonics הישראלית , איתה החברה שיתפה פעולה בעבר , שגם עיצבה את מודול ה- 5X של חברת OPPO ב-2017 .
המצלמה החדשה מצליחה להקטין עוד יותר את עובי מודול הצילום כולו וזה מגיע בעובי של 5 מ”מ בלבד בהשוואה ל-6 מ”מ של מודול ה-x2 הקודם של סמסונג, כש-SEM פותרת את הצורך בגובה נוסף לביצוע זום אופטי על ידי סידור אנכי של עדשות מלבניות ולא עגולות ושימוש במנסרה פנימית על מנת לשנות את כיוון כניסת האור לחיישן.
השוואת צילום רגיל, זום X2 וזום X5 (מקור SEMCO)
השאלה היחידה שנותרת היא איזה מכשיר עתידי של סמסונג יהיה הראשון לשלב את מודול המצלמה החדש. הדלפה שפרסם המדליף המוכר Ice Universe מוקדם יותר החודש עשויה להיות התשובה, כשהוא מציין כי הטלפון היצירתי ביותר של סמסונג יגיע בחציון השני של 2019 והוא לא יהיה ה-Galaxy Fold או ה-Galaxy Note 10.

המשך לכתבה המלאה