עדכון מאי 2019 של Windows 10 זמין להורדה

מיקרוסופט (Microsoft) משחררת להורדה את “עדכון מאי 2019” (May 2019 Update) למערכת ההפעלה ווינדוס 10 של החברה, הידוע גם תחת שם הקוד 19H1 או גרסה 1903, ומביא עימו עדכוני תוכנה חדשים ושיפורים נוספים.
בניגוד לעדכונים קודמים, עדכון מאי 2019 החדש לא מביא איתו שינויים גדולים, אלא שיפורים למערכת, החשוב ביניהם הוא מנגנון העדכונים החדש שיתן למשתמש שליטה רבה יותר על התקנת עדכוני המערכת ויאפשר דחיה של עדכונים והסרה אוטומטית של עדכונים שיגרמו לבעיות.
אחת התוספות המשמעותיות בעדכון החדש, שתהיה זמינה לגרסת ה-Pro בלבד ולא לגרסת ה-Home של ווינדוס 10, הוא “ארגז החול” (Sandbox), סביבה וירטואלית שמשולבת בתוך מערכת ההפעלה ללא צורך בהתקנה של מערכת וירטואלית עצמאית. ארגז החול מאפשר הפעלה והתקנה של אפליקציות בתוך הסביבה הוירטואלית באופן מאובטח על מנת למנוע פגיעה במערכת במידה והקובץ אינו בטוח. ברגע שארגז החול נסגר כל המידע בו נמחק ואינו משפיע על המערכת כולה.
“ארגז חול” (מקור The Verge)
שינוי עיצובי חדש שמגיע בעדכון מאי 2019 כולל תוספת ערכת נושא “בהירה” (Light) שמשנה את כל ממשק המערכת לצבעים בהירים ולבנים יותר, ולצידה ערכת הנושא ה”כהה” (Dark) שמשנה את ממשק המערכת לגוון כהה ושחור יותר.
ערכת נושא “בהירה” (מקור The Verge)
שיפור קטן יחסית מגיע בדמות תוספת התמיכה בקאומוג’י (kaomoji), הגרסה היפנית לאיקוני האמוג’י אותם רובנו מכירים ומשתמשים ביום יום.
תמיכה בקאומוג’י (מקור The Verge)

איך מעדכנים?
בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט, העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין להורדה דרך מרכז העדכונים בווינדוס 10. מי שאינו מעוניין לחכות לעדכון המערכת מוזמן להוריד את  העדכון הידני מאתר החברה.
חשוב לזכור! לפני כל עדכון מומלץ תמיד לשמור ולגבות את הדברים החשובים במערכת ההפעלה למקרה הצורך.


לא מדובר בשינוי הכי גדול שהיה לווינדוס 10 עד כה, אך ניתן לקוות כי זה יהיה העדכון שיפתור את התקלות המרובות שיש בווינדוס 10 המגיע בעקבות עדכונים רבים שגורמים יותר נזק מתועלת.

המשך לכתבה המלאה