משבר ה-Galaxy Fold: דיווחים מרובים על כשלים במסך המכשיר המתקפל של סמסונג

גל דיווחים חדש מציג כשלים חמורים במכשיר ה- Galaxy Fold המתקפל של סמסונג (Samsung) ש הוכרז מוקדם יותר השנה , כשסוקרים רבים אשר המכשיר כבר בידם מדווחים כי המסך נהרס לאחר שימוש של ימים בודדים בלבד ומייצר משבר בעבור המכשיר המתקפל.
בעוד שצרכנים רבים עדיין מחכים להזדמנות לרכוש את מכשיר ה-Samsung Galaxy Fold, סוקרים רבים ברחבי העולם קיבלו את המכשיר להתרשמות ראשונית ומתחילים לדווח כי לא הכל ורוד בעולם המסכים המתקפלים, כאשר דיווחים מרובים מדברים על בעיות במסך, החל ממסכים שהפסיקו לעבוד כלל, בליטות במסך, פסים, הבהובים ועוד.
במקרה של אתר האינטרנט The Verge מכשיר ה-FOLD פיתח בליטה באמצע המסך שהובילה בתורה לפס פיקסלים קבוע על המסך.
בליטה ופס פיקסלים על מסך ה-FOLD (מקור The Verge)
במקרה של מארק גורמן, כתב בלומברג (Bloomberg), מסך ה-Fold “נזל” מבפנים עם כתם שחור על יותר מחצי מהמסך.

The screen on my Galaxy Fold review unit is completely broken and unusable just two days in. Hard to know if this is widespread or not. pic.twitter.com/G0OHj3DQHw
— Mark Gurman (@markgurman) April 17, 2019

במקרה של Steve Kovach מחברת החדשות CNBC חציו השמאלי של מסך ה-FOLD התחיל להבהב.

After one day of use… pic.twitter.com/VjDlJI45C9
— Steve Kovach (@stevekovach) April 17, 2019

לפחות בחלק מהדיווחים הבעיה הגיעה לאחר שהסוקרים לא שמעו לאזהרה של סמסונג שלא להסיר את שכבת המגן שמגיעה עם המסך. בעוד שסוקרים רבים חשבו שמדובר במגן מסך שמגיע מראש עם המסך, נראה כי מדובר בשכבה חיונית למסך המתקפל.

Dear future #GalaxyFold owners, I know I always say “No one ever read the instructions”… PLEASE READ THIS ONE!!!
(This is the wrap over the screen of the Galaxy Fold) pic.twitter.com/LuQPRfDZIE
— Des (@askdes) April 17, 2019

לא מדובר בבעיה שנובעת אך ורק מחוסר זהירות של המשתמשים שהורידו את שכבת המגן, כאשר חלק מהדיווחים מגיעים מאנשים שלא הורידו את השכבה המדוברת ממסך ה-FOLD, כך שלא ניתן לייחס את הבעיה רק לשכבת המגן, אלא לפגם אחר במסכי ה-FOLD.

PSA: There’s a layer that appears to be a screen protector on the Galaxy Fold’s display. It’s NOT a screen protector. Do NOT remove it.
I got this far peeling it off before the display spazzed and blacked out. Started over with a replacement. pic.twitter.com/ZhEG2Bqulr
— Marques Brownlee (@MKBHD) April 17, 2019

בעוד סמסונג חוותה בעבר משברים מרובים במכשירי הסלולר, דוגמת הסוללה המתפוצצת של מכשירי ה- Galaxy Note 7 , שהובילה להפסקת הייצור של המכשיר וביצוע ריקול כולל, סמסונג לא משנה את התוכניות להפוך את ה-Galaxy Fold לזמין למכירה ב-25.4 אף הדיווחים החדשים.
חברת סמסונג הודיעה כי היא מודעת לבעיה בחלק ממכשירי ה-Galaxy Fold שהגיעו לסקירה אצל משתמשים וכי היא בוחנת את הסיבה לכשלים השונים, כאשר בנוסף החברה מדגישה מחדש כי השכבת ההגנה שהורדה היא חלק חיוני במסך ואין להסיר אותה ממנו.
נותר לראות האם מדובר בכמה מקרים בודדים בלבד במכשירים מוקדמים שהגיעו לסוקרים ברחבי העולם או בבעיה רחבה יותר עבור סמסונג, כאשר לפחות כרגע ניתן לצפות כי מכירות המכשיר היקר יפגעו מאחר ומשתמשים רבים יעדיפו שלא להסתכן בקניה של מכשיר העולה כ-2000 דולר לאור הדיווחים.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום