המרוץ לסטרימינג: Steam Link הופך לענן סטרימינג פרטי רגע לפני ההכרזה של גוגל

גיימרים שכבר מכירים את Steam Link מודעים לשירות ההזרמה הביתי של Valve, המאפשר להזרים משחקים בין מחשבים בתוך הבית. כעת, לאור סימנים המעידים על הכרזה צפויה של שירות הזרמת משחקים מאת גוגל, Valve מקדימה את המכה עם שדרוג משמעותי ל-Steam Link – שיהפוך משירות הזרמה בתוך הבית, לשירות הזרמת משחקים בכל מקום על גבי רשת האינטרנט.
השירות החדש נקרא Steam Link Anywhere , והוא פועל גם עם אנדרואיד באמצעות אפליקציה ייעודית (בינתיים Apple חוסמת את גרסת iOS של האפליקציה). המשמעות היא שתוכלו להזרים את המשחקים שלכם לכל מחשב ברחבי האינטרנט, וגם לטלפון הנייד שלכם. אם רציתם פעם לשחק במשחקי ה-Steam שלכם ברכבת על גבי הטלפון הנייד, כנראה שהאפשרות קרובה מאי פעם.
נכון לעת זו השירות נמצא בשלב בדיקות בטא. ניתן כבר לנסות את השירות בעצמכם עם גרסה נסיונית. Valve מבהירה כי על מנת להנות מהשירות באופן מוצלח יש צורך במהירויות אינטרנט גבוהות, ובמיוחד במהירות Upload טובה, כצפוי. נכון לעת זו תוכלו להזרים את המשחקים לאנדרואיד, Raspberry Pi ולמכשיר ה-Steam Link שנמכר פעם בחנות של Valve, אך צפוי כי Valve תוסיף גם אפשרות הזרמה למחשבים אחרים. הדף הרשמי של השירות נמצא כאן .
בעוד מספר ימים, בכנס GDC, צפויה גוגל להכריז על שירות הזרמת משחקים משמעותי משלה. ייתכן שגוגל אף עובדת על מוצר פיזי שילווה את שירות ההזרמה שלה. לצד גוגל גם מיקרוסופט עובדת על פתרונות הזרמה – בין אם בתוך הבית או מחוצה לו. אפילו מפיצות המשחקים עצמן החלו לפעול כבר בתחום ההזרמה, כמו EA שרכשה את Gamefly הישראלית  בשל טכנולוגיית ההזרמה שלה. בסך הכל נראה כי ל-Valve צפויה תחרות קשה בזירה המתחממת.

המשך לכתבה המלאה