סמסונג חושפת נתונים טכניים אודות הסמארטפון המתקפל

באירוע הפתיחה של כנס המפתחים שערכה אמש (ד’, 7.11) סמסונג, הציגה החברה לראשונה את הסמארטפון המתקפל שלה, זה נראה בשלב זה רק תחת מעטה של כיסוי המסתיר את עיצובו של המכשיר הסופי שצפוי להגיע אל השוק הפתוח בשנה הבאה. זמן קצר לאחר תום האירוע, הציגה סמסונג פרטים נוספים אודות מפרטו הטכני של מסך ה-Infinity Flex Display והתצוגה בו בסמארטפון המתקפל של החברה אשר צפוי לקבל את השם Galaxy F.
כתבת אתר CNET, שנכחה בכנס, צילמה תמונות של מצגת החברה, אשר חושפת את גודלו של מסך הסמארטפון המתקפל, בעת שהוא פתוח וסגור, וגם את רזולוציות התצוגה של המסך וצפיפות הפיקסלים שלו.
כאשר המסך מקופל, הוא מציג גודל תצוגה של 4.58 אינץ’ בפורמט 21:9 ההופך אותו לבעל תצורה צרה וגבוהה. רזולוציית התצוגה של המסך כאשר הוא מקופל עומדת על 1960×840 פיקסלים וצפיפות של 420dpi. בעת שנפתח את המסך לתצורה רחבה יותר, הדומה לזו של טאבלט, תגיע התצוגה לגודל של 7.3 אינץ’ בפורמט של 4.2:3, ותאפשר להגיע לרזולוציה של 2152×1536 פיקסלים עם צפיפות של 420dpi.
גדלי תצוגת Infinity Flex Display (תמונה: Sarah Tibken / CNET )
הצגת הסמארטפון המתקפל ואופי התצוגה שלו בכנס המפתחים הייתה בחירה יזומה מצידה של סמסונג, על מנת שתוכל החברה לאפשר למפתחי אפליקציות רבים לבנות אפליקציות חדשות ולהתאים אפליקציות קיימות לשימוש בתצורת המסכים החדשה שתגיע עם סמארטפון מסוג זה בשנה הבאה.
אפליקציית התוכן של Flipboard, שותפה ותיקה של סמסונג, הציגה על גבי המסך החדש והמתקפל אפשרות לתצוגת פיד חדשות בודד כאשר הסמארטפון מקופל, אשר נפתח ומציג מספר פאנלי מידע זה לצד זה, בדומה למה שאנו רגילים לראות מאפליקציה זו בפורמט הטאבלטים שלה.

. @Flipboard is working on an app for @Samsung ’s new foldable phone. When closed, you’d see a single pane of info. When you unfold the phone, you get a bigger panel (right where you left off on the closed display) and multiwindows #SDC18 pic.twitter.com/08PiAUvY3I
— Shara Tibken (@sharatibken) 7 בנובמבר 2018

סמסונג עברה דרך ארוכה על מנת להגיע למועד בו נכון הדבר עבורה להשיק סמארטפון בעל מבנה מתקפל. קפיצת המדרגה בגדלי המסכים כבר הביאו את יצרניות הסמארטפונים אל מעבר ל-6 אינץ’ ווכבר הספקנו לראות מכשירים שמגיעים גם מעבר לרף של 7 אינץ’. מסכים גדולים כבר אינם דבר חריג בתחום הסמארטפונים, כך שלא מפתיע יהיה לראות סמארטפונים מתקפלים המציעים לנו מסכי ענק המתקרבים לגודל של טאבלטים, אך עדיין מאפשרים קיפול לשם אחסון או שימוש נוח יותר.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום