דיווח: סמסונג עובדת על סמארטפון גיימינג המכיל מאיץ גרפי תוצרת בית 

על פי דיווח חדש אשר מגיע אלינו ממעמקי הרשת החברתית הסינית Weibo, סמסונג עובדת על מאיץ גרפי חדש מתוצרתה. שמועות ודיווחים אודות הרעיון שסמסונג עובדת על מאיץ גרפי תוצרת בית עברו מכתבה לכתבה בשנים האחרונות, אך לצערנו אף אחת מהשמועות לא התבררה כנכונה, עדיין.
כעת, המדליף טוען כי סמסונג ממשיכה/חוזרת לעבוד על המאיץ הגרפי מתוצרתה, איתו התעכבה עקב חתימת הסכם עם חברת ARM לשימוש במאיציה הגרפיים משנת 2015. על העבודה ועיצוב המאיץ הגרפי משוער לפקח ד”ר  Chien-Ping Lu , אדם ותיק בעולם החומרה הגרפי. בנוסף לכך, ייתכן כי המשלוח הראשון מהמאיץ הגרפי החדש יהיה במכשירי שוק נמוך על מנת לבחון את יכולותיה של החברה לפני הקפיצה למים העמוקים.
קריאה נוספת: דיווח: סמסונג תפתח מאיץ גרפי ייעודי לשבבי ה-Exynos
אנליסטים ברשת מעריכים כי המאיץ הגרפי מבית סמסונג יהיה שווה ואף יעלה בביצועיו על זה של אפל, אשר החלה בייצור מאיצים גרפיים תוצרת בית כבר עם דגמי iPhone X ו-iPhone 8 . פרט נוסף אודות המאיץ הגרפי מבית סמסונג נוגע למיתוג, וייתכן כי המאיץ העדכני ייקרא S-GPU, כאשר ניתן לשער שהאות S מייצגת את שם החברה.
מידע נוסף אודות סמארטפון גיימינג של סמסונג גורס כי המכשיר יכלול זיכרון עבודה על סך 8 גיגה-בייט, אך ניתן לשער מצב בו סמסונג תבחר לשלב 10 גיגה-בייט על מנת למשוך יותר תשומת לב למכשיר החדש. יחד עם זאת, נפח האחסון של הדגם צפוי לנוע בין 128 גיגה-בייט ל-512 גיגה-בייט, כאשר מסכו של המכשיר עתיד להציע יחס תצוגה ארוך במיוחד של 19.5 על 9.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום