וואווי מכריזה על סוללות ליתיום-סיליקון עם טעינה אולטרה מהירה

חברת וואווי (Huawei), ענקית הסלולר והתקשורת הסינית, הכריזה לראשונה בתעשיה על סוללות ליתיום-סיליקון (lithium-silicon) לתחום הסלולר, המספקות קיבולת גבוהה יותר וטעינה אולטרה מהירה בהשוואה לסוללות הקיימות כיום.
לפי וואווי, הסוללות החדשות משתמשות באנודות ליתיום-סיליקון במקום אנודות גרפיט (graphite) שיש בסוללות אחרות, מה שמאשפר לשפר את קיבולת הסוללה, מהירות הטעינה ובטיחות הסוללות. לפי החברה, הסוללות החדשות צפויות לעשות מהפכה בתחום הסלולר (בתרגום חופשי לעברית):
בדיוק כמו שטכנולוגיית המולטי-טאץ’ שינתה את הדרך בה עובדים המסכים, טכנולוגיית הטעינה האולטרה מהירה של וואוי תגדיר מחדש את הדרך שבה אנשים משתמשים בסמארטפונים ותשחחרר את המשתמשים מנומופוביה (nomophobia) – פחד מאיבוד היכולת להשתמש בסלולרי.
הסוללות החדשות משתמשות בציפוי 3D מבוסס פחמן ספוג חנקן העובד בטמפרטורה נמוכה יותר ועם מוליכות גבוהה יותר שמאפשרים טעינה מהירה הרבה יותר מזו הזמינה היום. למרות שוואוי לא פרסמה מידע על יכולת הטעינה של טכנולוגיית הסוללה החדשה, היא ציינה כי היא משתמשת בזרם גבוה ומתח נמוך, בניגוד לטכנולוגיות הטעינה המהירות האחרות כיום שמשתמשות במתח גבוה וזרם נמוך.
החברה לא מסרה מתי הסוללות החדשות יהיו זמינות אך צפוי כי היא תשלב אותם בדגמי הסלולר של החברה בשלב מאוחר יותר.
טכנולוגיות הטעינה השונות מנסות לפתור את המגבלה של כל מכשיר מבוסס סוללה, הנעוצה בקיבולת של הסוללה לעומת הגודל שלה, על ידי מתן אפשרות למשתמש להטעין את הסוללה בזמן נמוך כמה שיותר. נותר רק לראות כיצד יתפקדו סוללות הליתיום-סיליקון החדשות והטעינה המהירה שלהן לעומת טכנולוגיות קיימות ומתחרות.

המשך לכתבה המלאה