גוגל החביאה משחק סודי בדף החיפוש שלה – כך תמצאו את המשחק

מסתבר כי גוגל עדיין מרשה לעצמה להחביא הפתעות שונות ומשונות במוצריה. לרשימת ה-Easter Eggs הארוכה של החברה מצטרף כעת משחק שלם, שהוסתר בדף החיפוש הראשי של גוגל. מדובר במשחק הרפתקאות מבוסס טקסט (Text Adventure). השחקנים הוותיקים יותר יזהו את הז’אנר הנשכח, ואולי יזכרו משחקי טקסט נוסטלגיים כמו Zork, שהיו פופולאריים בזמנו.
במשחק החדש של גוגל אנו תופסים את מקומו של ה-G הכחול, האות הראשונה בלוגו החברה. האות החביבה מוצאת את עצמה לבד, כאשר כל החברים (האותיות האחרות והצבעוניות) נעלמו, ועלינו למצוא אותם. באופן מפתיע, לא מדובר במשחקון מיידי אלא בחוויה בפני עצמה, עם חידות שיגרמו לכם לחשוב. המשחק מתנהל מתוך קונסולת הדפדפן, כאשר עלינו להקליד את הפקודות שברצוננו לבצע – ללכת, לתפוס, להשתמש, וכן הלאה, בהתאם למסורת משחקי הטקסט.
האם תרצו לשחק משחק?
איך מוצאים את המשחק?
ניתן לשחק בהרפתקה של גוגל מכל דפדפן המאפשר הפעלת קונסולת מפתחים. לצורך ההסבר, נשתמש בדפדפן “כרום” הפופולארי. על מנת לגשת למשחק, ראשית יש לחפש בגוגל את המונח “text adventure”. ניתן לחפש מדף גוגל הראשי (Google.com) או פשוט להקליד בשורת החיפוש בדפדפן (בהנחה שהדפדפן מפנה אתכם אוטומטית לגוגל). או לחלופין ניתן פשוט ללחוץ על הלינק הזה .
כעת יש להפעיל את כלי המפתחים. בכרום ניתן להקיש CTRL + SHIFT + I. בכלי המפתחים, לחצו על לשונית ה-Console. אם פעלתם לפי ההוראות, תוכלו לראות בין השורות, באנגלית, את השאלה: “האם תרצו לשחק משחק? (כןלא)”. אם תקלידו “yes” כתשובה, יופיעו ההוראות למשחק, ותוכלו להתחיל בהרפתקה. בהצלחה!

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום