בית החלומות של כל גיימר: אוסף אדיר של משחקים, מכשירים וחדרי משחק

ישנם גיימרים שלא מסתפקים בלשחק, ובמקום זאת שואפים גם לאסוף משחקים, קונסולות ומכשירים שונים. Last Gamer הוא הכינוי של ג’ואל הופקינס (Joel Hopkins), אספן בעל חיבה אדירה למשחקי וידאו. במשך למעלה מ-30 שנה, עוד מאז היותו ילד, אסף ג’ואל משחקים. כעת, לאחר שיפוץ נרחב, נראה שהופקינס הפך את ביתו למושא החלומות של כל גיימר.
משחקים חדשים
ג’ואל לא מתעניין רק בנוסטלגיה – הוא עדיין נהנה לשחק בכותרים החדשים ביותר. בחדר המשחקים העדכניים אפשר למצוא את כל הקונסולות החדשות משני הדורות האחרונים, מחוברות לשלוש טלוויזיות שטוחות וגדולות. שם הוא מעביר את ערבי המשחקים שלו עם בנו ואשתו. אך בעוד שכל אחד יכול להיכנס לחנות ולקנות PlayStation 4, ג’ואל גם מציג כל מיני פריטי אספנים נדירים, חלקם הוענקו לו אישית על ידי חברה זו או אחרת.
פינת המשחקים החדשים. צילום: Last Gamer
ספריית מגזינים ומדריכים
ג’ואל לא אוסף רק משחקים, אלא גם פריטים נלווים. בספריה שלו אפשר למצוא מאות מגזינים למכשירים שונים מתקופות שונות – מגזינים של קונסולות מסוימות, מחשבים ישנים, ואפילו מגזינים חדשים שעדיין מתפרסמים. בין היתר יש בספריה גם אוסף פסי-קול (Soundtrack), חלקם על תקליטי ויניל, וכמובן ספרי גיימינג ומדריכים למשחקים שונים.
הספריה. צילום: Last Gamer
חדר המחשבים
להופקינס יש חדר שלם המוקדש רק למחשבי רטרו. תוכלו למצוא שם מחשבי אפל ישנים, קומודור 64, אמיגה, ושלל מחשבים מאירופה ויפן. המדפים על הקירות עמוסים במשחקים לפלטפורמות השונות. המחשבים לא משמשים רק לתצוגה – לג’ואל יש אפשרות לחבר אותם ולשחק בכל מה שיתחשק לו, ובסיור המצולם הוא אף מראה כמה מחשבים פועלים ומסביר עליהם.
חדר מחשבי הרטרו. צילום: Last Gamer
ג’ואל גדל על הקומודור 64, ויש לו כל וריאציה אפשרית של המחשב הנוסטלגי. הוא שמר על המכשירים עוד מילדותו, אך מצא רבים מהם כאספן, שנים רבות לאחר מכן. בספריית המשחקים, לטענתו, יש אלפי כותרים שאפשר לבחור מהם. הספריה עצמה בנויה כשחזור של חנות משחקים שנהג לעבוד בה, לפני שנים רבות.
עוד הצצה לחדר המחשבים. צילום: Last Gamer
ספריית הקונסולות
בספריית משחקי הקונסולות העצומה של הופקינס אפשר למצוא כל מכשיר שתוכלו לדמיין, ואלפי משחקים. למעשה, כמעט כולם: לחלק מהקונסולות אסף הופקינס כל משחק קיים, כמו למשל ל-Mega Drive היפני, ול-PS1 היפני: ג’ואל איתר כל משחק שאי פעם יצא עבורם במשך עשרות שנים. בחדר אחר הופקינס חיבר חלק גדול מקונסולות הרטרו שלו לטלוויזיות CRT מתאימות, לפי דורות – והכל פועל תמיד.
כמות אדירה של משחקים. צילום: Last Gamer
פינת הסימולטורים
מרשים? ובכן, עוד לא ראיתם כלום. ג’ואל אוהב סימולטורים, ולכן הוא הקים פינה במיוחד עבורם. פינת המירוצים כוללת ארבע עמדות עם כסאות מירוצים, הגאים, ואפשרות לנהוג ביחד במשחקי הנהיגה האהובים עליו. כרגע, הוא מפעיל שם את Forza Horizon 3, ומדגים איך הוא משחק עם המשפחה כאשר כל העמדות מאויישות.
פינת הסימולטורים. צילום: Last Gamer
הארקייד הפרטי מהילדות
ג’ואל מוביל אותנו לחדר עצום בגודלו, שבו הוא שיחזר ארקייד שלם (“משחקיה”) בהתאם למקום שנהג לבקר בילדותו. החדר מלא במכונות משחק. ג’ואל עבד במשך זמן רב על בניית החדר המרשים, ואת ההתקדמות הציג מדי פעם ביוטיוב. כעת החדר גמור, ואת החוויה משלימים פנסי תאורה מקצועיים ותקרת כוכבים – בדיוק כמו בימים ההם. לחדר הזה יש גם שם משלו: “Flashback”.
ברוכים הבאים ל”פלאשבאק” – חדר הארקייד. צילום: Last Gamer
בחדר החשוך יש כ-100 מכונות, וכמובן, שולחן “הוקי אוויר” שמשלים כל ארקייד. בין המכונות אפשר למצוא הרבה קלאסיקות – החל ממשחקי מכות, משחקי מירוצים מפורסמים (חלקם מחוברים זה לזה על פני כמה מכונות), משחקי יריות מהסוג שבו מכוונים אקדח פלסטיק על המסך, אוסף משחקי סגה, וכמובן שורה ארוכה של משחקי פינבול רועשים. כן, אלה המשחקים עם הכדור וה”פליפרים”.
שחזור של ארקייד הילדות. צילום: Last Gamer
הפתעה לסיום
אם חשבנו שכבר ראינו הכל, ואי אפשר להתעלות על האוסף המרשים, הספריות אדירות המימדים והארקייד השלם הבנוי בביתו, לג’ואל יש הפתעה אחרונה עבורינו. כאשר ג’ואל יוצא מהבית, הוא מראה לנו את הרכב שלו – העתק מדויק של דגם ה-Hornet ממשחק המירוצים הקלאסי Daytona USA, של חברת סגה. הצביעה בוצעה במהלך סוף שבוע אחד, ולטענתו של ג’ואל, עבודת הצבע כולל הרכב עצמו עלו פחות מ-400 דולרים.
למעלה: הרכב של הופקינס. למטה: הרכב מהמשחק. צילום: Last Gamer
האוסף הגדול בעולם
ג’ואל מחזיק בשיא גינס של מספר המשחקים הגדול ביותר בעולם עבור אספן פרטי. בפעם האחרונה שנבדק, ב-2016, עמד האוסף על למעלה מ-17,000 משחקים. יש לזכור כי ג’ואל אינו מנהל מוזיאון – האוסף מעורר הקנאה, ושלל החדרים עליהם הוא מתפרש, נמצא בביתו של הופקינס וזמין להנאתו בכל זמן שיבחר. אין ספק כי לכל הפחות מדובר בהגשמת פנטזיה אותה חולקים גיימרים רבים. ג’ואל הופקינס הוא כנראה לא הגיימר האחרון, אך הוא אספן יוצא דופן בהחלט.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום