באטל רויאל למתקדמים: משחק ההישרדות המורכב Scum מוכר 700,000 עותקים בשבוע

משחק ההישרדות Scum, שהגיע לפני שבוע ל-Steam, סגר שבוע ראשון מוצלח מאוד וגדוש התרחשויות. המשחק הגיע ל-Early Access, כך שהוא עדיין בפיתוח ואינו גמור, אולם הדבר לא הפריע ל-700,000 גיימרים לרכוש אותו ולהתחיל לשחק. בכך Scum זינק היישר לעשירייה הפותחת של המשחקים הפופולאריים ביותר ב-Steam. המשחק מפותח על ידי Gamepires ומופץ על ידי  Devolver Digital.
Scum מציע סימולציה מורכבת של הישרדות, שלוקחת בחשבון את המצב הגופני של הדמות שלכם, עד לפרטי פרטים.  המשחק מודד את צריכת הקלוריות שלכם, את מידת ההזעה שלכם, ואפילו את מערכת העיכול של הדמות. ארבעת האלמנטים העיקריים של דמותכם במשחק הינם כוח פיזי, זריזות, כושר גופני ואינטלגנציה, ומצב הדמות שלכם ישפיע באופן ניכר על ביצועיה במשחק.
הנה דוגמה על מנת לסבר את האוזן:  בגדים סופגים מים, כך שאם תיכנסו לאגם לבושים, הבגדים יספגו מים ויהפכו לכבדים יותר. היות וניתן ללבוש כמה שכבות ביגוד, גם השכבות התחתונות יכולות להיספג במים, אלא אם השכבה העליונה אטומה למים. במקרה אחר, אם הדמות שלכם תותיר צרכים אי שם ביער, שחקנים אחרים יוכלו לזהות זאת ולעקוב אחריכם. אם במהלך קרב תאבדו את השיניים שלכם, תיאלצו למצוא דרך להפוך את המזון שלכם לנוזלי, על מנת שתוכלו לאכול (או בעצם לשתות).

הסימולציה המורכבת מגיעה לצד סיפור רקע מעולם הבאטל רויאל. השחקנים מוצאים את עצמם על אי גדול, הפעם במסגרת טורניר טלוויזיה שעוקב אחרי המשתתפים. במקום לחסל אלו את אלו ללא הכרה, המטרה הפעם היא לזכות באהדתם של ה”צופים” בטורניר, ולהרוויח נקודות “תהילה”. המשתתפים בטורניר הם פושעים, והראשון שינצח בתחרות יזכה לצאת לחופשי.
המשחק מגיע עם אפשרות לשחקן יחיד, שם ניתן להתנסות במערכת ההישרדות, כאשר אין שחקנים אחרים על המפה (אולם עדיין ישנן סכנות למכביר, כמו זומבים). מצב המולטיפלייר מאפשר לכל היותר ל-64 שחקנים לאכלס את האי, כך שגם אם השרת מלא, מדובר במשחק הרבה יותר איטי, מחושב וארוך ממשחקי באטל רויאל כמו PUBG או פורטנייט. עיקר המשחק הוא עדיין לשרוד, וישנה גם אפשרות לחזור לחיים אם דמותכם מצאה את מותה (בתנאי ויש לכם מספיק “תהילה”).
לצד מספר ההורדות המרשים, השבוע הראשון של Scum היה דרמטי למדי. לאחר ההשקה גילו המפתחים שחלק מהקעקועים שבמשחק, המבוססים על קעקועים אמיתיים של פושעים ואסירים, למעשה מבטאים שיוך לאידואולוגיות של נאציזם וגזענות. המפתחים, כמובן, מיהרו להסיר את הקעקועים, אולם אז גל של רמאים שטף את המשחק, והכריח את המפתחים למצוא פתרון שיחסום שחקנים לא הגונים. לפני זמן קצר החברה איפסה את הדמויות של כל הגיימרים, והזכירה לשחקנים שהם ב-Early Access. המשחק המלא צפוי לקבל השקה רשמית ב-2019.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום