חברת Oppo רושמת שלושה פטנטים למכשירים מתקפלים

גל הידיעות אודות המכשירים המתקפלים לא מתכוון לעצור בזמן הקרוב, וכעת גם חברת Oppo הסינית מצטרפת לחגיגה. לאחר שעברנו על הפטנטים מזוג ענקיות הסלולר LG וסמסונג , הגיעה תורן של היצרניות הסיניות לנסות את מזלן. למשחק הזה Oppo אינה מתכוונת להגיע בידיים ריקות, ורושמת לא פחות משלושה פטנטים שונים לסמארטפון מתקפל.
הפטנט הראשון אותו חושף אתר הטכנולוגיה LetsGoDigital מציע שילוב של מסך גמיש המתקפל פנימה, תוך יצירת מראה אוניברסלי של מכשירים מהדור הישן. עם זאת, נראה כי גולת הכותרת של הפטנט הראשון היא הvהגנה על המכשיר, ואם המסך אשר מתקפל כלפי פנימה ומוגן על ידי החלק החיצוני של המכשיר לא מספיק, Oppo דאגה להטמיע גם שתי שקיות אוויר אשר ימנעו נזק נוסף בזמן נפילה.
Oppo Foldable Device (תמונה: LetsGoDigital)
הפטנט השני בסדרה נראה ככזה שלא חשבו עליו עד הסוף, וכאן לא ניתן למצוא שום הגנה על אחד משלושת המסכים המשולבים במכשיר. את פתיחת הסמארטפון תבצעו באמצעות מה שנראה כציר עליו יפרסו שלושת המסכים, מה שמעניק את אפקט הגלילה המעט מוזר בהיבט זה. את סגירת המכשיר תבצעו באמצעות גלילה פנימה של שלושה המסכים על הציר, מה שיותיר אתכם עם חלק אחד של הסמארטפון חצי חשוף לפגיעות.
הפטנט השלישי והאחרון בסדרה מציג הטמעה של מסך גמיש אשר נפתח כלפי חוץ ומפריד את הסמארטפון לשני חלקים שונים (גב וחזית), בדומה למכשירים מודרניים. בזמן שתשתמשו במכשיר באופן רגיל, מול עיניכם ייראה סמארטפון כמעט רגיל לחלוטין, אך כאשר תפתחו אותו המכשיר יגיע זה לגודל של טאבלט, והמצלמה הממוקמת מאחור תוכל לתחזק גם את גזרת הסלפי.
משלושת הפטנטים המוצגים ניתן לשער כי Oppo עדיין בוחנת את כל האפשרויות. הצעד הנכון לעשות בשלב שכזה הוא לקחת את החוזקות מכל אחד מהשלושה וליצור מכשיר מתקפל ידידותי למשתמש, תוך שילוב מערכת הגנה לסמארטפון עצמו.
Oppo Foldable Device (תמונה: LetsGoDigital)

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום