חברת Seagate מכריזה על משפחת כונני ה-BarraCuda SSD

חברת סיגייט (Seagate), אחת מיצרניות כונני האחסון הגדולות והוותיקות בעולם, הכריזה על משפחת כונני SSD חדשה תחת השם  BarraCuda SSD  בנפחים של 250GB עד 2TB. סדרת הכוננים החדשה תהווה את הכניסה מחדש של החברה לשוק ה-SSD הביתי אחרי תקופה ארוכה.
בעוד שסיגייט מוכרת כיצרנית קשיחים ותיקה היא נמנעה עד כה מלהיכנס ולהיות שחקנית פעילה בשוק כונני ה-SSD למגזר הביתי והעדיפה לייצר בעיקר קשיחי HDD רגילים ב-4 משפחות שונות:

BarraCuda – קשיחי HDD רגילים.
FireCuda – קשיחי SSHD המשלבים HDD רגיל עם זיכרון NAND מוגדל להגברת מהירות.
IronWolf – קשיחים לשוק האחסון NAS (ר”ת Network-attached storage).
SkyHawk – קשיחים לשוק מערכות המעקב 24/7.

כונני ה-BarraCuda SSD יהיו הניסיון העדכני הראשון של סיגייט בשוק ה-SSD והיא מכוונת אותם להיות כונני SSD בתקציב נמוך עם ביצועים בינוניים ולא לשוק הגבוה.
כונן Barracuda SSD (מקור Seagate)
מפרט טכני:

נפח – 256GB עד 2TB
קריאה רציפה – עד 540MB/s.
כתיבה רציפה – עד 520MB/s.
קריאה רנדומלית – עד 90K IOPS.
כתיבה רנדומלית – לא מצוין.

הכוננים החדשים מגיעים עם 5 שנות אחריות ויהיו זמינים למכירה החודש דרך אמזון ובתפוצה רחבה יותר מספטמבר במחיר של 75$, 120$ ו-230$ לנפחים של 250GB, 512GB ו-1TB כשעדיין אין מחיר רשמי לכונן ה-2TB.
ההכרזה של סיגייט לא פירטה מידע רב על כונני ה-SSD החדשים שלה ולכן קשה לדעת איזה זיכרון ובקר נמצאים בכונן, אך צפוי כי המידע הזה יצוץ בזמן הקרוב עם הביקורות הראשונות של ה-SSD, מה שיוכל להגיד לנו בצורה טובה יותר איך הכוננים החדשים יוכלו להתמודד עם יצרני ה-SSD האחרים הקיימים בשוק.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום