גאדג’טי מסקר: Xiaomi Mi Band 3 – צמיד הכושר החכם של שיאומי לשנת 2018

אחרי שהספקנו לקבל התרשמות ראשונית מצמיד הכושר של שיאומי, ה-Mi Band 3, כבר בזמן הנסיעה שלי לסין, הגיע הזמן לסקירה עמוקה יותר יחד עם מדריך לשינוי הקושחה הרשמית המגיעה בשפה הסינית כך שתספק תמיכה לא רשמית גם בשפה האנגלית.
Mi Band 3
צמיד הכושר החכם החדש של שיאומי, ה- Mi Band 3 , ממשיך את קו רצועות הכושר של החברה הדומה למוצרים של יצרנים אחרים דוגמת אלו של חברת  Fitbit ומשמש כמד צעדים, שינה, דופק, התראות ועוד, אך עם היתרון הבולט של מחיר זול משמעותית מהמתחרים.
בעוד שהגרסאות הראשונות של צמידי הכשור מבית שיאומי, ה- Mi Band   ו- Mi Band 1S , סיפקו התראה בלבד וללא מסך לתצוגת מידע, ה-Mi Band 3, בדומה ל- Mi Band 2 , מגיע עם מסך OLED קטן המציג מידע והתראות בצורה נוחה ומאפשר שימוש מורכב יותר, כשהסוללה ברצועה גדלה ל- 110mah ואמורה להספיק לפי היצרן ל-20 יום.
הרצועה עצמה מגיעה בקופסה לבנה חצי שקופה המאפשר לנו לראות את החלק הקדמי של ה-Mi Band עוד בטרם פותחים אותה, כשבפנים נמצא את מודול ה-Mi Band 3  יחד עם רצועת סיליקון שחורה, כבל טעינה וחוברת הוראות בסיסית (בסינית).
צמיד כושר חכם Xiaomi Mi Band 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) צמיד כושר חכם Xiaomi Mi Band 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
במבט קרוב ניתן לראות בחלק הקדמי של המודול את מסך ה- OLED בגודל 0.78 אינץ’ המגיע ברזולוציית 80×128 פיקסלים , שדרוג משמעותי מול ה-Mi Band 2 שהגיע עם מסך 0.42 אינץ’ ברזולוציית 40×72 פיקסלים, כשהכפתור הקדמי הפך להיות חלק אינטגרלי מהחלק הקדמי, והמסך, שרגיש גם למגע בגרסה החדשה. בצד האחורי ניתן למצוא את חישן הדופק האופטי ובצד התחתון את 2 נקודות המגע מהשמשות לטעינת המודול באמצעות מתאם הטעינה היעודי שמגיע עם הרצועה.
MiBand 3 מבט מקרוב קדמי (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) MiBand 3 מבט מקרוב קדמי (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) MiBand 3 מבט מקרוב קדמי (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
בעוד שהרצועה המגיעה עם ה-Mi Band 3 שחורה, קיימות גם רצועות חלופיות בכחול וכתום המאפשרות החלפה במידת הצורך. המודול נכנס לרצועה באופן פשוט עם הפעלת לחץ מינימלי, נשאר יציב בפנים ולא יוצא בקלות יתרה. בניגוד ל-Mi Band 2, הדגם החדש משנה את תקן העמידות שלו לנוזלים מ-IP67 ל- 5ATM  המעניק לו עמידות במים בעד 5 אטמוספרות או 50 מטרים.
נכון להיום, רצועת ה-MiBand מגיעה באופן טבעי בסינית בלבד עם מספר מקומות בהם ניתן למצוא אנגלית:AAA
קושחה סינית רשמית MiBand רשמי - מזג אוויר MiBand רשמי - תפרטים
מאחר וסינית לא עוזרת לרובנו, אפשר לשנות את הקושחה לקושחה לא רשמית באנגלית (מדריך בהמשך) בה נשתמש על מנת לעבוד עם ממשק המשתמש:

שעון –  תצוגה ראשית הכוללת את היום והשעה ואפשרות לבחירה בין 3 סוגי תצוגה, כשאחד מהם כולל גם מד צעדים.
צעדים –  כמות צעדים יומית, מרחק יומי, קלוריות יומי ומצב סוללה.
מד דופק –  לחיצה ארוכה על כפתור הבית מודדת דופק.
מזג אוויר –  תצוגת מזג אוויר ל-3 ימים.
התראות –  תצוגת התראות מאפליקציות (לא תומך עברית).
אפשרויות נוספות –  סטופר, הפעלת מצב שקט, מציאת מכשיר, בחירת תצוגה ראשית ואודות.

דרך תוכנת ה-MiFit (הסבר מפורט בהמשך) ניתן לשלוט בסדר של המסכים ולהסיר את חלקם.
מדידת דופק קושחה אנגלית לא רשמית התראות בחירת תצוגה מצב שקט צעדים מזג אוויר היום מצב סוללה תצוגת מרחק
השימוש בתצוגת OLED מספק תצוגה בהירה ונוחה לקריאה עם החיסרון היחיד של חוסר בהירות באור שמש ישיר, דבר שניתן לפתור בקלות על ידי שימוש ביד ליצירת צל או שינוי מיקום היד אל מחוץ לשמש הישירה.
אפליקציית Mi Fit
בעוד הממשק של ה-Mi Band 3 מוגבל באופן יחסי, רוב השליטה וההגדרות נעשים באמצעות אפליקציית ה-Mi Fit ( אפל , אנדרואיד ) של שיאומי. כרגע מדובר בגרסה 3.4.1 למכשיר האנדרואיד והאפליקציה מגיעה בעברית מלאה . למרות שהיא מציגה מדריך שימוש ב-Mi Band 3 שמראה כי יש עברית בצמיד הכושר, הצמיג עצמו מגיע בשפה סינית בלבד (רשמית) או אנגלית ורוסית (לא רשמית) ואינה תומכת בטקסט עברי, אלא באפליקציה בטלפון.
הסבר שימוש ברצועה הסבר שימוש ברצועה הסבר שימוש ברצועה הסבר שימוש ברצועה הסבר שימוש ברצועה הסבר שימוש ברצועה
השימוש בתוכנת ה-MiFit מתחלק בין 3 מסכים עיקריים:

מצב – המסך הראשי המציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד ועמידה ביעדים.
פעילות  – מסך יעודי למדידת פעילות ספורט מדויקת באמצעות שימוש ב-GPS, כשפעילויות הספורט הנתמכות כוללות: ריצה, הליכון, רכיבה על אופניים והליכה.
פרופיל  – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר.

אפליקציית MiFit - מסך מצב אפליקציית MiFit - מסך פעילות אפליקציית MiFit - מסך פרופיל
מסך מצב
מסך המצב הוא המסך הראשי שמציג לנו את כמות הצעדים, מעקב אחר שינה, משקל ודופק עם אפשרות לראות את היסטוריית המדדים או סטטיסטיקה יומית, שבועית וחודשית.

צעדים – תפריט המציג את כמות הצעדים הנוכחית שלכם ביחס ליעד שהגדרתם, מרחק משוער ומדידת קלוריות, כשניתן להיכנס לתפריט מורחב ובו היסטוריית ההליכה המסודרת לפי ימים.
שינה –  תפריט המציג את ניתוח השינה שלכם מהזמן בו האפליקציה זיהתה שנרדמתם ועד זיהוי מועד ההשקמה עם חלוקה לשינה “עמוקה” ושינה “קלה”.
פעילות –  תפריט המציג את הפעילות האחרונה שביצעתם עם הצגת זמן, מרחק, מהירות ודופק.
דופק –  תפריט המציג את הדופק האחרון אותה מדדה האפליקציה עם זמן המדידה.
משקל –  תפריט המציג את המשקל העדכני (אוטומטי במידה ויש לכם את המשקל שיאומי או מוזן ידנית).

סטטיסטיקה הליכה מידע מורחב הליכה מידע מורחב שינה סטטיסטיקה שינה היסטוריית מדידת דופק
מסך פעילות
במסך הפעילות אנו יכולים להפעיל מעקב מדויק יותר אחר פעילויות שונות (ריצה, הליכון, רכיבה על אופניים והליכה) באופן יזום על ידי שימוש ב-GPS למדידה מדוייקת של מרחק ומהירות ומעקב רציף אחר הדופק. בזכות ה-GPS ניתן לעקוב על גבי מפה היכן בוצעה הפעילות הרלוונטית.
אפליקציית MiFit - מסך פעילות הפעלת פעילות תצוגת מפה למעקב פעילות
מסך פרופיל
מסך הפרופיל מרכז הגדרות האביזרים המחוברים לתוכנת ה-MiFit, במקרה שלי משקל Xiaomi וה-Mi Band 3 יחד עם אפשרויות האפליקציה עצמה.
במעבר למסך ההגדרות של רצועת ה-Mi Band 3 אפשר לראות את האפשרויות המתקדמות יותר שלה, כאשר העיקרית בהן היא ההתראות השונות שנקבל מהרצועה: שיחות נכנסות, תזכורות, שעון מעורר, התראות מאפליקציות, התראה על חוסר פעילות, הודעות SMS, התראה על עמידה ביעדים (מספר צעדים) ומצב לא להפריע (DND).
מתחת להגדרות ההתראות ניתן למצוא אפשרויות נוספות הכוללות איתור של הרצועה (על ידי הפעלת מנוע רטט), בחירה ביד עליה נמצאת הרצועה, הגדרות תצוגה של הרצועה (סידור והסתרה של האפשרויות), ניטור דופק קבוע ועוד…
MiFit - התראות ה-Mi Band MiFit - הגדרות ה-Mi Band MiFit - הגדרות ה-MiFit MiFit - סידור תצוגת Mi Band MiFit - מסך הגדרות Mi Band
בניגוד לרצועה עצמה, אפליקציית ה-MiFit מספקת מבחר גדול מאוד של אפשרויות, כאשר את רובן נצטרך להגדיר פעם אחת בלבד ולעקוב דרך המסך הראשי אחר ספירת הצעדים, מצב שינה ודופק. האפליקציה גם תזכיר לנו מתי צריך להטעין את צמיד הכושר החכם.
מדריך לשפה האנגלית
החיסרון הגדול ביותר של צמיד הכושר Mi Band 3 נכון להיום הוא חוסר התמיכה המובנית שלו בשפה האנגלית או שפות אחרות מלבד מסינית. למזלנו, מפתח בשם kirill1999 מאתר  4pda  הצליח לפתח גרסה לא רשמית של הקושחה ל-Mi Band 3 בשפה האנגלית ואפילו בשפה רוסית המבוססת על הגרסה הרשמית של שיאומי.
מפתח נוסף מ-4pda בשם CrazyCoder לקח את הקושחה הלא רשמית ויצר גרסה “פרוצה” לתוכנת ה-MiFit של שיאומי להתקנה קלה ונוחה של הקושחה הלא רשמית, המצריך רק צימוד מחדש של הרצועה לאפליקציה.
! ! ! שימו לב: כל שינוי קושחה במכשיר טומן בחובו סיכון מסויים לצמיד והוא על אחריות המשתמש בלבד ! ! !
הקושחה הלא רשמית מבוססת על קושחת ה-1.1.0.14 של שיאומי ומזוהה בתור 1.1.0.15. הדבר מבטיח כי במידה ותצא גרסה חדשה רשמית של שיאומי, תוכנת ה-MiFit תוכל לעדכן אותה באופן רגיל. נכון להרגע ניתן לבצע את התהליך רק במכשירי אנדרואיד ולא ב-iOS.
המדריך יוצא מנקודת הנחה שכבר חיברתם את צמיד הכושר לתוכנת ה-MiFit בטלפון במידה שעדיין לא עשיתם זאת אפשר לדלג יש לשלב 2.

היכנסו לתוכנת ה-MiFit, בחרו במסך ה-“פרופיל”, רצועת ה-Mi Band 3 ובסוף התפריט לחצו על “ביטול צימוד”. זה ינתק את הרצועה מהתוכנה ולאחר מכן יש להסיר את תוכנה MiFit הרשמית. ביטול צימוד לרצועת ה-MiBand
עכשיו יש להוריד ( קישור  לאתר 4PDA) ולהתקין את אפליקציית ה-MiFit הפרוצה. יש צורך לאפשר התקנת יישומים ממקור לא ידוע במידה ותתבקשו. בסייר הקבצים בחרו בקובץ ה-APK של אפליקציית ה-MiFit ה”פרוצה”, התקינו אותה והתחברו לחשבון ה-Mi. לאחר ההתחברות תבחרו להוסיף את רצועת ה-M iBand ולאחריה התוכנה תעדכן את הקושחה באופן מיידי לגרסה האנגלית הלא רשמית . עדכון קושחת ה-MiBand תהליך עדכון קושחה סיום עדכון הקושחה
חיזרו על סעיף 1 ובטלו את הצימוד של צמיד הכושר ל-MiFit הפרוץ, הסירו את האפליקציה הפרוצה והתקינו את האפליקציה הרשמית מחנות Google Play ( קישור לחנות), התחברו מחדש לתוכנה ובצעו צימוד של האפליקציה לצמיד הכושר מחדש.
מזל טוב, יש לכם צמיד כושר עם תמיכה בשפה האנגלית.

קושחה אנגלית לא רשמית קושחה סינית רשמית
סיכום
בתור חסיד ותיק של רצועות ה-Mi Band של שיאומי ומשתמש מהגרסה המקורית הראשונה שלו אני חייב לציין שהחברה עושה עבודה מעולה ביצירת בצמידי כושר איכותיות וזולות. עם תג מחיר הנמוך מ-150 שקלים בחנויות השונות בסין, אין ל-Mi Band 3 היום תחרות ממותגי רצועות כושר גדולים אחרים. ה-Mi Band 3 מהווה שדרוג מבורך ל-Mi Band 2 הוותיק שנמצא איתנו כבר קרוב לשנתיים.
למרות שהנתון הרשמי של זמן השימוש בצמיד הכושר עומד על 20 ימים, מהבדיקות שלי הזמן קרוב יותר ל-14 ימים בין טעינה לטעינה, מה שעדיין מציע די והותר זמן שימוש ללא צורך בביצוע טעינה תכופה, בדומה לשעונים חכמים בעלי זמן סוללה של ימים בודדים בלבד. סביר להניח שאצל רוב האנשים השימוש יהיה פחות כבד וזמן הסוללה יתקרב גם ל-20 יום אותם מציינת החברה באופן רשמי. לאור המשקל הקל של צמיד הכושר הנמדד בכ-20 גרם, ניתן להשתמש בו באופן רציף, ובדומה לצמידי הכשור הקודמים בסדרה, אני מוצא את עצמי לובש גם את ה-Mi Band 3 באופן קבוע ומסיר אותו מהיד לעיתים נדירות בלבד.
מדובר בצמיד כושר זול ואיכותי כשהשימוש האישי הגדול ביותר בו מלבד ספירת הצעדים ורישום מצב השינה הוא ההתראות על שיחות נכנסות והתראות מהאפליקציות השונות. ועם זאת, תמיכה בשפה העברית לא זמינה כרגע.
מה אהבנו?

מסך OLED.
איכות בנייה גבוהה.
משקל נמוך.
עמיד למים בתקן 5ATM.
רצועה ניתנת להחלפה.
זמן סוללה ארוך.
אפליקציה נוחה ומפורטת.

ומה לא?

חוסר בעברית ואנגלית לא רשמית בלבד (כרגע).
מסך לא קריא מספיק באור ישיר.
מטען יעודי לרצועה.

היכן זמין לרכישה?
בשלב זה ניתן להזמין את צמיד הכושר Mi Band 3 של שיאומי עם תמיכה רשמית בשפה הסינית בלבד (ואפשרות התקנת אנגלית לא רשמית) ממספר אתרים סיניים. אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הקופונים שלנו תחת קטגוריית הטכנולוגיה הלבישה כדי להתעדכן באופן שוטף במחירים:מגוון רחב של קופונים למוצרים שכולם אוהבים!לעמוד הקופוניםהצטרפו לקבוצת הפייסבוק של גאדג’טי דיל לעדכונים לפני כולםלקבוצת הפייסבוק
 

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום