אינטל מאשרת, כרטיס מסך יעודי מהחברה בשנת 2020

שוק כרטיסי המסך צפוי לעבור טלטלה בשנת 2020 עם כניסה רשמית של אינטל (intel) בתור יצרנית כרטיסי המסך השלישית בשוק יחד עם נווידיה (nvidia) ו-AMD, כך לפי הכרזה שפורסמה בחשבון טוויטר של החברה שמאשר שמועות קודמות על כניסת אינטל לתחום כרטיסי המסך היעודיים.
השמועות שהיו קיימות עד כה דיברו על זוג כרטיסי מסך מבית אינטל תחת שמות הקוד Arctic Sound ו-Jupiter Sound, כרטיסי מסך יעודיים מבית אינטל. מהלך הכניסה של אינטל לתחום כרטיסי המסך קיבל אישור חצי רשמי בנובמבר 2017 עם המעבר של Raja Koduri מתפקיד סמנכ”ל בכיר בחטיבה הגרפית של AMD לתפקיד סמנכ”ל בכיר בתחום הגרפי באינטל.
נכון להיום, ולפי ההכרזה של החברה בטוויטר, אנו צפויים לראות כרטיס מסך יעודי ראשון מבית אינטל בשנת 2020, כשהשמועות מדברות על כך שאולי אפשר יהיה לראות הדגמות של הכרטיס כבר בכנס CES 2019 שיתקיים בלאס וגאס ארה”ב.

Intel's first discrete GPU coming in 2020: https://t.co/s9EPeFifBp pic.twitter.com/n5zmUY2Mc2
— Intel News (@intelnews) June 12, 2018

הכניסה של אינטל לשוק כרטיסי המסך נשמעת מוזרה, אך יש לקחת בחשבון כי רוב העיבוד בתחום ה-AI, למשל, נעשה היום על ידי מעבדים גרפיים (GPU) ולא מעבדים רגילים (CPU), מה שבפועל לא מאפשר לאינטל להיכנס לשוק שנשלט היום בעיקר על ידי נווידיה ו-AMD.
בנוסף על כך, עם עליית המחירים של כרטיסי המסך עקב השימוש שלהם בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, אינטל מקבלת הצדקה נוספת ליצירת כרטיסי מסך יעודיים בעבור משתמשים שמעוניינים באפשרות שלישית מול הדואופול של נווידיה ו-AMD. כל תחרות, במיוחד בשוק סגור כל כך, יכולה רק לשפר את מצבו של הצרכן.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום