הוכרז: Xiaomi Mi 8 – עם מסך Super AMOLED בגודל 6.2 אינץ’ ודגש על תכונות AI במצלמות

באירוע הכרזה שערכה היום (ה’, 31.5) שיאומי בסין, הציגה החברה לראשונה את מכשיר הדגל Xiaomi Mi 8 שיגיע יחד עם מערכת ההפעלה MIUI 10. הסמארטפון מגיע עם עיצוב חדש המזכיר למדי את זה של דגם ה-iPhone X מבית אפל ומשלב חריץ רחב בחלקו העליון ומערך צילום כפול עם שתי מצלמות המסודרות זו מתחת לזו וביניהן מבזק LED.
קריאה נוספת: שיאומי חושפת את מערכת ההפעלה MIUI 10 עם תכונות AI מתקדמות
עיקר הפוקוס באירוע ההכרזה של החברה הופנה למצלמות המגיעות יחד עם ה-Mi 8, אלו מגיעות במערך כפול בגב המכשיר הכולל זוג מצלמות 12 מגה-פיקסל ומצלמת 20 מגה-פיקסל הממוקמת בקדמת המכשיר כחלק מהחריץ הבולט ממסגרת הסמארטפון אל תוך התצוגה.
מערך הצילום הכפול בגב המכשיר כולל שני חיישני 12 מגה-פיקסל ומורכב ממצלמה ראשית בעלת עדשה בעלת זווית צילום רחבה הכוללת מפתח צמצם f/1.8, צילום פיקסלים גדולים במיוחד של 1.4μm ומציעה ייצוב תמונה אופטי (OIS) וזיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי (PDAF), בעוד המצלמה המשנית כוללת עדשת טלפוטו לביצוע זום ללא פגיעה באיכות התמונה הכוללת מפתח צמצם f/2.4.
מערך הצילום החדש מאפשר צילום תמונות פורטרט עם אפקט הבוקה (Bokeh) המאפשר לטשטש את הרקע סביב מושא הצילום, תכונה לה קוראת שיאומי “AI Portrait”. לאפשרות צילום זו מוסיפה החברה תכונה נוספת בתחום ה-“AI”, זו מאפשרת זיהוי אוטומטי של הסצינה המצולמת לצורך התאמת הגדרות הצילום לנראה בעדשת המצלמה.
מצלמת הסלפי הקדמית משלבת חיישן 20 מגה פיקסל וכן חיישן אינפרה-אדום לצידה לצורך פתיחת הנעילה של המכשיר במהירות. המצלמה הקדמית מאפשרת צילום פיקסלים בגודל 1.8μm וכוללת מפתח צמצם f/2.0 שיעזור בצילום תמונות סלפי פורטרט גם בתנאי תאורה נמוכים. לכך מוסיפה החברה גם את אפשרויות היופי לשם שיפור תמונות הסלפי דרך המצלמה ואפשרות להפעלת אמוג’י מונפשים בדומה למה שעשתה אפל עם ה-Animoji.
Xiaomi Mi 8 (תמונה: Xiaomi(
מפרט טכני
מכשיר הדגל החדש של החברה מגיע עם מסך Super AMOLED בתצורת סמסונג בגודל של 6.21 אינץ’ ובפורמט 18.7:9 וכולל חריץ רחב למדי בחלקו העליון, המשלב את מצלמת הסלפי, חיישן קרבה, רמקול וחיישני אינפרה אדום לצורך פתיחת נעילת המכשיר (לא ביומטרי) דרך זיהוי פנים במהירות. בשיאומי מציינים כי אפשרות פתיחת הנעילה של המכשיר תתאפשר גם בחשיכה וכי זו לא תוכל לעבוד עם הצגת תמונה של המשתמש במקום פניו האמיתיות. בנוסף לאפשרות זיהוי הפנים לצורך פתיחת הנעילה של המכשיר, ישנה גם אפשרות ביומטרית בדמות חיישן טביעות אצבע הממוקם בגבו.
התצוגה החדשה מגיעה ברזולוציית +Full HD בפריסה של 1080×2248 פיקסלים ובמבנה זכוכית 2.5D, כאשר בשיאומי מדגישים כי העיצוב העגול מאפשר לחברה לשלב מידע באופן ברור יותר סביב החריץ המופיע בחלקו העליון של המסך. הבהירות המירבית של המסך מגיעה עד 600nits, לדברי החברה.
במפרטו הטכני של ה-Xiaomi Mi 8 ניתן למצוא את מערכת השבבים Snapdragon 845 הכוללת מעבד בעל 8 ליבות בתדר מירבי של 2.8GHz לצד המאיץ הגרפי Adreno 630, זיכרון RAM של 6 גיגה-בייט, נפח אחסון של 64, 128 או 256 גיגה-בייט, סוללת 3,400mAh עם תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה +Quick Charge 4.0 ואת מערכת ההפעל MIUI 10, המבוססת על גרסת אנדרואיד 8.1 אוראו.
בנוסף, משלבת החברה במכשיר גם מערך GPS חדש הכולל רכיב איכון בשני ערוצים שיאפשר למנוע הפרעות הנוצרות מבניינים גבוהים בסביבה או מקליטה חלשה של אות ה-GPS. לכך מוסיפה החברה גם אפשרות קישוריות NFC לצורך ביצוע תשלומים באמצעות הנייד, פונקציה שלא תהיה זמינה בישראל.
מחירים
שיאומי מציגה שלוש גרסאות למכשירי סדרת ה-Xiaomi Mi 8, הזולה שבהן מגיעה עם זיכרון 6GB RAM ונפח אחסון של 64GB ומוצעת במחיר של 2,699 יואן (כ-1,500 שקלים).
להלן כל הגרסאות הזמינות:

Xiaomi Mi 8 עם 6GB RAM + 64GB ROM במחיר 2,699 יואן (כ-1,500 שקלים).
Xiaomi Mi 8 עם 6GB RAM + 128GB ROM במחיר 2,999 יואן (כ-1,670 שקלים).
Xiaomi Mi 8 עם 6GB RAM + 256GB ROM במחיר 3,299 יואן (כ-1,840 שקלים).

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
לצד מכשיר ה-Mi 8 חשפה שיאומי גרסה נוספת לה היא קוראת Mi 8 Explorer Edition. מדובר בגרסה ייחודית של הסמארטפון אשר כוללת גב שקוף המאפשר לצפות ברכיבים המופיעים מתחת למכסה, זיכרון 8GB RAM, רכיב אחסון של 128GB וכן זיהוי פנים בתלת מימד וסורק טביעות אצבע המוטמע מתחת לפאנל המסך. מכשיר זה יגיע במחיר של 3,699 יואן, הם כ-2,060 שקלים.
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition (תמונה: Xiaomi)

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום