אפל חוסמת את האפליקציה של Valve להזרמת משחקים

מוקדם יותר החודש דיווחנו על האפליקציה החדשה של Valve  שנועדה לאפשר לגיימרים להזרים משחקים למכשירי הסמארטפון והטאבלטים שלהם. כעת נראה כי חלה תפנית בסיפור: לאחר שהאפליקציה הושקה בהצלחה על מכשירי אנדרואיד, התגלה כי אפל התחרטה והחליטה לחסום את האפליקציה של Valve על מכשירי iOS, למרות שבתחילה אישרה את הפצת האפליקציה.
קריאה נוספת: בעוד פחות משבועיים תוכלו להזרים משחקי Steam לטלפון ולטאבלט
לפי הודעה רשמית ששלחה Valve לאתר Kotaku, נמסר כי אפל אישרה את אפליקציית Steam Link המדוברת להפצה על מכשירי iOS, מוקדם יותר החודש. מצידה, Valve החלה לפרסם את הגעת האפליקציה בכלי התקשורת, ומיד לאחר מכן אפל התחרטה ושללה את הפצת האפליקציה, בטענה כי מפירה את תנאי השימוש של ה-App Store. בהודעתה של Valve נכתב:
ביום רביעי, ה-9 במאי, Valve חשפה את האפליקציה. בבוקר שלאחר מכן אפל ביטלה את האישור להעלות את האפליקציה, וטענה כי ישנן בעיות עסקיות הנוגעות להנחיות למפתחי אפליקציות, בעיות שלא אותרו בבדיקה הראשונית של האפליקציה. אנחנו מקווים שאפל תשקול מחדש שוב בעתיד.
Valve הגישה ערעור על ההחלטה, בטענה כי אפליקציית ההזרמה שלה פועלת על גבי רשת מקומית (LAN), ומהווה בעצם אפלקציה לשליטה במחשב באמצעות הרשת. סוג של זה אפליקציות, כך טוענת Valve, נפוץ ביותר ב-App Store ולכן אין סיבה לשלול את Steam Link. עם זאת, אפל דחתה את הערעור.
בתגובה לנושא החל סגן הנשיא הבכיר בחברת אפל, פיל שילר, לשלוח מיילים למשתמשים בהם הסביר כי “אפל ממשיכה לעבוד ביחד עם חברת Valve” על מנת להביא את חווית Steam Link למכשירי iOS ו-Apple TV בדרך שתואמת להנחיות חנות האפליקציות שלה.
שילר מסביר כי האפליקציה של Valve נדחתה בשל מספר הפרות הנוגעות לרכישות בתוך אפליקציות ומידע הנוצר על ידי המשתמשים, מה שעשוי להציע כי תהיה בעיה עבור חנות Steam לאפשר למשתמשים לבצע רכישות דרכה באמצעות הפלטפורמה של אפל, שכן כל רכישה של משחק באמצעות Steam תעקוף את מנגנון הרכישות המובנה בחנות האפליקציות של אפל.
ובמילים אחרות – אם אפל תאפשר למשתמשים לבצע רכישות של משחקים ב-Steam לצורך הזרמה של אלו דרך מכשירי אייפון ואחרים, ההכנסות ממכירות המשחקים בפלטפורמות של אפל עשויות להיפגע.
בשלב זה לא ברור בדיוק כיצד יגשרו שתי החברות בין הפערים שנוצרו והאם בכלל נזכה לראות את Steam Link גם על פלטפורמת iOS ועל מכשירי האייפון, האייפד ואפל TV בעתיד.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום