סוני תפסיק את ייצור משחקי ה-Vita הפיזיים

מכשיר ה-Vita של סוני, הקונסולה הניידת שהושקה ב-2012, תפסיק לקבל משחקים פיזיים. השלוחות של סוני בארצות הברית ואירופה יפסיקו את הייצור עד ה-31 במרץ, 2019. סיטונאים שירצו להזמין משחקי ויטה יצטרכו לעשות כן לפני ה-15 בפברואר. מדובר במשחקי ה-Vita המגיעים על כרטיסי משחק (Vita GameCard) – בזמן זה בשנה הבאה, משחקי ה-Vita הפיזיים יהיו כבר מחוץ לפסי הייצור.
סוני מציינת כי הפצת משחקי Vita באופן דיגיטלי תימשך כסדרה. החנות של סוני ורשת ה-PSN זמינות לבעלי הויטה, ולא נראה כי עובדה זו תשתנה בקרוב. עם זאת, ניכר כי סוני ממשיכה להתרחק מהקונסולה הניידת שלה: בשנה הבאה יעמדו בחזית אך ורק משחקים להורדה, כאשר ברור לכל כי גם זמנם יגיע, במוקדם או במאוחר.
ה-Vita של סוני הושקה ב-2012 במטרה להתחרות בקונסולות הניידות של התקופה. סוני הציגה מכשיר מרשים עם תצוגה איכותית, משטח מגע המכסה את חלקו האחורי של המכשיר, ואפילו תמיכה במשחקי ה-PSP, המכשיר הנייד הקודם והמצליח (מאוד) של סוני. למרות שהויטה הצליחה באופן יחסי ביפן, עד מהרה איבדה הקונסולה את המומנטום במערב.
התחרות העיקשת מצד ה-3DS ומכשירי הסמארטפון לא הותירו לסוני מרחב תמרון רב. סוני עשתה כמה טעויות, כמו התעקשות על כרטיסי זיכרון קנייניים של החברה (במקום להשתמש בכרטיסי SD למשל), שייקרו את מחיר את המכשיר. מפתחי משחקים נטשו את הויטה במהרה, והחוסר במשחקים משמעותיים, יחד עם מחיר המכשיר, הובילו את הצרכנים לבחור באפשרויות אחרות.
חובבי הויטה השמיעו את אכזבתם מעל דפי הפורומים והקהילות השונות באינטרנט. עם זאת, לויטה יש קהילת חובבים אדוקה ומסורה, ונראה כי חלקם מתעקשים לשמור על גישה אופטימית: “קהילת הויטה לא תיתן לקונסולה שלנו למות”, כתב מגיב בשם FrostyRose.  “שלוחות סוני בצפון אמריקה ובאירופה נטשו אותנו מזמן. החדשות האלה לא משמעותיות.”

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום