דרופבוקס פותחת מרכז פיתוח חדש בתל אביב, מחפשת עובדים ובוחנת סטארטאפים

חברת אחסון הקבצים בענן דרופבוקס (Dropbox) השיקה היום (ג’, 15.5) מרכז פיתוח חדש בישראל אליו תעבור פעילות החברה בארץ מעתה והלאה. מרכז הפיתוח החדש ממוקם בקומה ה-44 במגדל עזריאלי-שרונה בתל-אביב וכולל שטח המסוגל להכיל עד 100 עובדים, כאשר בשלב זה ישנם כ-40 עובדים במקום.
את פעילותה בישראל החלה דרופבוקס לצד רכישתה של חברת הסטארטאפ CloudON בשנת 2015, כאשר עד המעבר למשרדים החדשים בתל-אביב נמצאו משרדי החברה במיקום בו שכנו משרדיה של CloudON בהרצליה. כיום משמש כמנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל מייסד חברת CloudON, מאיר מורגנשטרן . על פי דבריו של מורגנשטרן, המטה החדש של החברה בתל-אביב הינו המשרד השני בגודלו בעולם מחוץ לארה”ב, כאשר מדובר במרכז הפיתוח היחיד של החברה מחוץ לארה”ב.
קוונטין קלארק (Quentin Clark) , סגן נשיא בכיר להנדסה, מוצר ועיצוב בדרופבוקס העולמית ציין כי בישראל ישנם 2.5 מיליון משתמשים בשירותיה של דרופבוקס. נתונים אודות משתמשים משלמים לא נמסרו, אולם על פי דבריו של מורגנשטרן, התפלגות המשתמשים בישראל אינה שונה מהנתונים עליהם מדווחת החברה עבור מרבית השווקים האחרים שלה. נתונים אלו מדברים על כך ש-90% מהכנסות החברה מגיעות משירותים בתשלום מבוססי Self-Service ו-80% מההכנסות מגיעות מלקוחות עסקיים.
קוונטין קלארק ומאיר מורגנשטרן (קרדיט צילום: ישראל הדרי)
על פי דבריו של קלארק, דרופבוקס בוחנת בימים אלו גיוס של עובדים חדשים למרכז הפיתוח בתל-אביב, כאשר הוא עצמו כבר נפגש עם מספר נציגים של חברות הון-סיכון (VC) וחברות סטארטאפ. מידע ספציפי אודות חברות סטארטאפ או תחומים בהם מחפשת דרופבוקס שותפים עסקיים או רכישות אפשריות לא נמסרו, אך מדבריו של קלארק משתמע כי החברה עורכת חיפוש פעיל אחר הזדמנויות השקעה הרלוונטיות לאסטרטגיה שלה גם בישראל.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום