סגה הכריזה על “מגה-דרייב מיני” עם משחקים מובנים

במהלך שידור Sega FES 2018, הכריזה חברת סגה כי גרסה מוקטנת של הקונסולה הוותיקה שלה, ה-Mega Drive, תושק ביפן עוד השנה. ה-Mega Drive היתה הקונסולה הביתית המצליחה ביותר של סגה, שהתחרתה ראש-בראש בנינטנדו בשנות ה-90 עם משחקים כמו סוניק, גולדן אקס, אקו הדולפין, Altered Beast, קומיקס זון ו-Streets of Rage.
עיצוב המכשיר, כצפוי, דומה מאוד לקונסולה המקורית משנות ה-90: מלבן שחור, המכריז בגאווה כי מדובר במכשיר “16 ביט”, עם כיתוב גדול ובולט באמצע. נראה כי הדגם המוקטן גם לא פסח על וסת עוצמת השמע הנוסטלגי שהיה במכשיר המקורי. כמו גרסאות ה-“מיני” של נינטנדו, גם ה-Mega Drive Mini קטנה מספיק כדי להתאים בנוחות בכף היד.
מגה-דרייב מיני. צילום: סגה
בדומה לקונסולות “מיני” אחרות, גם כאן הפתח להכנסת מחסנית משחק הינו קוסמטי בלבד – המשחקים יהיו מובנים במכשיר. לא נמסר אילו משחקים בדיוק יגיעו עם המכשיר, אך אם נתבונן בחידושים אחרים למגה-דרייב מהשנים האחרונות, ניתן להמר על הגעתם של משחקי סוניק, גולדן אקס, פנטזי סטאר, מורטל קומבט ועוד. לא נמסר מה יהיה מחיר המכשיר לכשיגיע, או תאריך השקה מדויק, והאם המכשיר יגיע בסופו של דבר למערב. נכון לעת זו הוכרז כי המכשיר יושק יפן בלבד.
הצצה לאחור
15.07.2016 נינטנדו תשיק את NES Classic Edition – גרסה מחודשת לקונסולת המשחקים הותיקה
24.07.2016 התור של סגה: גם קונסולת ה-Mega Drive הוותיקה תקבל גרסה מחודשת
27.06.2017 הוכרז: גרסת מיני של ה-Super Nintendo תגיע בספטמבר הקרוב
12.09.2017 למדה את הלקח: נינטנדו תגביר את ייצור ה-SNES Mini, יוצאת נגד הספסרים ב-eBay
סגה מאפשרת למפתחים אחרים לייצר קונסולות תואמות למגה-דרייב תחת שם המותג שלה. למשל, חברת AtGames הסינית כבר הוציאה חידושים למגה-דרייב בשנים האחרונות, אך למרבה הצער, מוצריה של AtGames היו באיכות ירודה למדי ואכזבו את הצרכנים. לפי עדכון של AtGames, נראה כי גם קונסולת ה-Mega Drive Mini תשתמש בטכנולוגיה של החברה. יש לקוות כי הפעם יתקבל מוצר ברמה גבוהה יותר, בדומה לגרסאות ה-“מיני” של נינטנדו.
שגעון הקונסולות המוקטנות התחיל לפני כשנתיים, עת הכריזה נינטנדו על ה-NES Classic Mini, גרסה מוקטנת של קונסולת ה-Nintendo Entertainment System המוכרת משנות ה-80. גרסת המיני הקטנטנה כללה שלושים משחקים וחיבור HDMI מודרני. הצרכנים הסתערו על החנויות, ונינטנדו התקשתה לעמוד בביקוש. הקונסולה המוקטנת הבאה שהוציאה, ה-SNES Classic Mini, הגיעה כבר בכמויות גדולות יותר והיה קל יותר למצוא אותה בחנויות (ואפילו בישראל).

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום