שמועה: מותג ה-Radeon החדש של אסוס ייקרא AREZ

למרות שהמידע מוגדר כרגע כשמועה בלבד, אתר videocardz הצליח להשיג מידע מתוך אסוס (Asus) לפיו החברה מתכננת לשנות את מיתוג כרטיסי Radeon של AMD בהם משתמשת החברה לשם AREZ  זאת   במקום מותג ה-ROG (ר”ת Republic Of Gamers) המוכר, כשיתכן שאפילו השם אסוס יוסר מהכרטיסים החדשים.
השינוי של אסוס מצטרף לחברות אחרות כמו MSI ו-Gigabyte שנוטלות חלק ב תוכנית ה-GPP (ר”ת GeForce Partner Program) של נווידיה. תכנית זו גורמת לחברות לבצע הפרדה בין מותגי כרטיסי המסך של נווידיה ו-AMD אם הן מעוניינות לקחת חלק בתוכנית ה-GPP, צעד שנועד לייחד את מותגי הגיימינג של החברות השונות לנווידיה בלבד.
בעוד לא כל המשתמשים מייחסים לשינוי השם חשיבות רבה, מדובר בצעד גדול וחשוב של נווידיה כנגד AMD, כאשר המותגים המוכרים שנמצאים לרוב גם באירועי eSPORT שונים יהיו מקושרים רק לכרטיסי המסך של נווידיה ויספקו לחברה יתרון לא הוגן מול AMD.
נכון להרגע שמות הקוד שהגיעו לאתר videocardz מדברים על השינויים הבאים:

ROG-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING יהפוך ל-AREZ-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING.
DUAL-RX580-O8G יהפוך ל-AREZ-DUAL-RX580-O8G.
 EX-RX570-O4G יהפוך ל-AREZ-EX-RX570-O4G.
PH-RX550-4G יהפוך ל-AREZ-PH-RX550-4G.

מיתוג מחדש שייצור כרטיסים תחת השמות  AREZ Strix, AREZ Dual, AREZ Expedition ו-AREZ Phoenix .
בעוד המוצר ישאר אותו מוצר ורק השם ישתנה, עדיין מדובר בצעד שמוגדר על ידי רבים כאנטי-תחרותי מצידה של נווידיה. למרות שהחברה לא מחייבת את היצרנים להצטרף לתוכנית ה-GPP, אי הצטרפות לתוכנית תוביל ליתרון עבור החברות שיצטרפו לעומת אלו שלא, מה שיוצר מצב של חוסר ברירה ליצרניות כרטיסי המסך.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום