שחקנים יצירתיים מצאו דרך לרמות את EA ב-Star Wars Battlefront 2

המשחק Star Wars Battlefront 2 של אלקטרוניק ארטס עלה לכותרות לאחרונה, בעקבות שערוריה הנוגעת למודל ההתקדמות במשחק. ההתקדמות נשענת על נקודות, אותן יש להרוויח במשחק, ובאמצעותן לפתוח תכנים נעולים, או להגריל אותם באמצעות ‘קופסאות שלל’ (Loot Boxes). ובכן, כעת נראה כי כמה שחקנים זועמים מצאו את הדרך להרוויח את הנקודות הדרושות ולהתקדם במשחק, גם מבלי להשקיע כל מאמץ.
השחקנים מנצלים את העובדה כי ניתן לקבל ב-Battlefront 2 נקודות גם מבלי להרוג אף אחד. למעשה, מספיק להיות נוכח במשחק המקוון על מנת לקבל מעט נקודות. עם זאת, אם השחקן כלל אינו זז, המשחק מזהה זאת וזורק אותו מהמערכה (AFK). לכן, השחקנים הפיקחים מצאו דרכים יצירתיות לגרום לדמותם לזוז מעט, מבלי שיצטרכו להיות כלל ליד המשחק. בדרך זו הם יכולים לקבל נקודות כאשר הם לא מול המשחק, או אפילו אינם בבית כלל – למשל, כשהם יוצאים ללימודים, או לעבודה.
גומיות או לא להיות. צילום: F0ngen
אחד הגולשים ב-Reddit, המכונה F0ngen, הדגים כיצד גומיה פשוטה על השלט מספיקה כדי להשיג את המטרה. F0ngen מעגן את הגומיה על הסטיקים האנלוגיים של בקר השליטה, ומעביר אותה דרך החלק האחורי של השלט באופן מתוח. מסתבר שהדבר מספיק על מנת ליצור תנועות קלות, ובכך השלט מונע מ-Battlefront 2 לזרוק את F0ngen מהשרת, ונותן לו נקודות בכל מערכה.
גולש אחר המכונה Lowberg יצר מכשיר מורכב יותר , המשתמש בחפצי בית פשוטים כמו גומיות ומקלות ארטיקים, על מנת לקבל נקודות ללא מאמץ במשחק. המכשיר מפעיל את בקר השליטה של ה-PlayStation 4, ומזיז את הדמות במשחק באופן עצמאי, ללא צורך בנוכחותו של שחקן. המכשיר המרשים נראה כמו פתרון מקיף יותר, וגם די משעשע.
עם זאת, למרות הנסיונות המשעשעים של הגיימרים לנצל את המשחק כדי לקבל נקודות מסביב לשעון, ניכר טון של ביקורת כלפי EA ומערכת ההתקדמות במשחק. “היום בניתי רובוט התקדמות שלוחץ על כפתורים כשאני לא ליד הבקר, ואוסף נקודות בלי שום כישרון,” אמר Lowberg, “תוך כדי שאני מטפח תחושת גאווה והישגיות.” Lowberg מתכוון לצחוק על EA, שהשתמשה באותן המילים כדי לתרץ את מערכת ההתקדמות שלה, שגרמה לסערה סביב העולם.

המשך לכתבה המלאה

החדשות החמות ביותר היום